SİGORTA HUKUKU

TBB, sigorta şirketleri, sigorta brokerleri ve reasürans şirketlerine sigorta poliçesi düzenlenmesi, özel sigorta klozları hazırlanması ve sigorta hukukuna ilişkin konularda kapsamlı hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Büromuz, temsil ettiğimiz kuruluşlar için özellikle sigorta hukuku alanında ortaya çıkan hukuki uyuşmazlıkların çözümünde sigortacılık mevzuatına uygun
olarak hukuki çözümler ve danışmanlık sağlamaktadır.

Büromuz, sigorta alanındaki uyuşmazlıkların çözümüne yönelik müzakerelerde ve yasal işlemlerde müvekkillerini aktif olarak temsil etmektedir. Müvekkillerimiz adına sigorta hukuku taleplerini, sigorta rücu davalarını ve tahkim işlemlerini yürütmekteyiz.

Özellikle ulusal ve uluslararası kara ve deniz taşımacılığı olmak üzere taşımacılık sigortası alanında önemli bir uzmanlığa sahip olan TBB, sigorta hukuku düzenlemeleri çerçevesinde kapsamlı destek sunmaktadır. Ekibimiz, olay bazlı riskin gerçekleşmesine ilişkin her bir sigorta poliçesinin hukuki risk ve sonuçları, kusur durumlarının sözleşmelere etkisi, rücu talep ve davalarına ilişkin hak ve usuller hakkında gerekli tüm hukuki bilgi ve yardımı hızlı ve etkin bir şekilde sağlamaktadır.