İNŞAAT HUKUKU

TBA Hukuk Bürosu olarak yoğun bir şekilde çalıştığımız alanlardan biri, inşaatla ilgili hukuki işlemlerdir. Büromuz, birçok büyük ölçekli inşaat projesine başından sonuna kadar hukuki danışmanlık hizmeti sunmuştur. İnşaatla ilgili her türlü hukuki konuda, sözleşme hazırlığından teslim aşamasına kadar geniş bir deneyime sahibiz. Kat karşılığı inşaat sözleşmeleri, alt yüklenicilik sözleşmeleri, satış ve kira sözleşmeleri, yönetim planı hazırlığı, imar mevzuatı
danışmanlığı, kat mülkiyeti kanunundan kaynaklanan işlemlerde danışmanlık ve ihtilaf çözümü gibi konular, hizmetlerimiz arasındadır.

Büromuzun bu alandaki çalışmaları sadece sözleşme hazırlığı ve sonrasında ortaya çıkan ihtilafların çözümüyle sınırlı değildir. İnşaat sürecindeki yönetim danışmanlığı hizmeti modellerimiz de bulunmaktadır. Mülk sahipleri veya yüklenici firmalar için özel olaraktasarlanmış olan bu hizmet modelleri, inşaatın başından sonuna kadar danışmanlık hizmeti sunarak, sözleşme ve hukuk kurallarına uygun bir şekilde yönetilmesini sağlar.

Ayrıca, müvekkillerimiz adına Tapu Müdürlükleri önündeki işlemleri yürütmek de önemli bir faaliyet alanımızdır. Satış işlemleri, ipotek tesisleri, intifa hakkı tesisleri, kira sözleşmesi şerhleri, yönetim planı şerhleri, cins değişikliği gibi pek çok önemli işlem, uzman ekibimiz tarafından doğru bir şekilde gerçekleştirilir ve gelecekte telafi edilemeyecek hataların önüne geçilir.